Redmine – najlepszy darmowy system www zarządzania projektem

Redmine jest wg mnie bezkonkurencyjnym systemem www służącym do zarządzania projektem (nie tylko informatycznym, choć w tym jest rewelacyjny).

Jest bardzo intuicyjny, w minimalnej instalacji dostarcza niezbędnych narzędzi, by skutecznie zarządzać zadaniami w projekcie, przydzielać je do pracowników, rozliczać czas ich wykonywania, raportować.
Przegląd repozytorium SVN czy Wiki jest oczywiście w dostępnych funkcjonalnościach. Wykonany został w języku Ruby.

Sam miałem do czynienia na poważnie z 3 systemami: JIRA, Trac i właśnie Redmine. I Redmine jest wg mnie najlepszą propozycją.

Planio - Simple Web-Based Project Management

Przegląd możliwości Redmine’a znajduje się tu: Redmine Guide

Dla osób, które są zainteresowan używaniem Redmine, polecam zapoznanie się z zestawieniem podobnych narzędzi: Zestawienie systemów zarządzania projektem i błędami

EDIT:

Jakiś czas później postanowiłem dowiedzieć się, kto dla nas może hostować Redmine w chmurze. Możliwości które znalazłem opisałem tutaj: Redmine – usługi hostingowe. Jedną z opcji wymienionych w tym poście opisałem wcześniej z większą ilością detali w poście: Darmowy Redmine? To możliwe. Oto darmowy hosting dla Redmine. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z tymi wpisami. Mam nadzieję, że pomogą Ci wykorzystać to darmowe narzędzie w dogodny i najlepszy dla Ciebie sposób.

11 myśli do „Redmine – najlepszy darmowy system www zarządzania projektem”

 1. najlepszy? Czy ja wiem… Trudno oceniać bo miałem do czynienia poważnie tylko z Redmine ( modyfikacja + dodawanie nowych funkcji ) i na mnie wywarł troche złe wrażenie. Tzn, dobrze napisany system ale z punktu widzenia użytkowania cienki. Dużo nieintuicyjnych elementów, okropny design. System PMS powinien być dużo bardziej user friendly niż Redmine..

 2. @martyq
  To prawda, że dla użytkownika który pierwszy raz siada przed Redminem – system wydaje się zawiły.

  Interfejsowanie z Użytkowniekiem i tworzenie GUI intuicyjnego i prostego, a jenocześnie udostępniającego zaawansowanych możliwości jest zadaniem skomplikowanym, leżącym na granicy różnych dziedzin: grafika, psychologia itd.

  Ale po kilku projektach, na każdym z w/w PMS, dalej stawiałbym na Redmine’a.

 3. Wy chyba sobie żartujecie tak samo jak redmine i dotProjekt nie mają praktycznie żadnego zastosowania w zarządzaniu projektami informatycznymi to jest tylko dla totalnych amatorów tym się nia zarządza projektem informatycznym. Najpierw musielibyście się dowiedzieć co to oznacza zarządzanie projektem potem informatycznym. To sa lamerskie softy dla 1-2 programistow ktorzy sobiue zrobia 3 zadania i poprawia 2 bugi ale ile to ma. Myslicie ze kiespki, żenujący niekonfigurowalny diagram ganda i mozliwosc dodawania zadań uczyni z taych programów bugtrakerów programy do zarządzania projektem informatycznym. Przecież to jes jakas kpina i żart nazywanie i lansowanie tych skryptów to śledzenia zagadnień programami do zarządzania projektem. Wybaczcie ale to jest totalne nieporozumienie. Oczywiscie do zarządzania projektem wystarczy papier i dlugopis i w taki wlasnie sposob bo nie wiekszy te programy wspieraja profesjonalne zarzadzanie projektami .

  1. Witam serdecznie na blogu. Z opoźnieniem, ale odpowiadam: Każdy ma prawo do swojego zdania i każdy ma swoje ulubione narzędzia. Szkoda tylko, że w tej krytyce zabrakło jednej rzeczy: konstruktywnej uwagi. Serdecznie życzę powodzenia w przydzielaniu zadań, planowaniu prac, itp na kartce.

 4. Ja zgadzam się z kolegą Jackiem – to nie jest system do zarządzania projektami bez dwóch zdań. Jest to zwykły bugtracker posiadajacy mozliwosc generowanie wykresu gantta…

 5. Co do wypowiedzi kolegi Jacka – to co proponujesz? Ja nie poznałem lepszej aplikacji jak na razie. A pracuje nad aplikacjami dla dużej grupy bankowej w Polsce i RM jest wykorzystywany do każdego z kilkunasty aktywnych projektów i pracuje na nim kilkadziesiąt osób z IT i drugie tyle z biznesu.

 6. Jeżeli wyjdziemy z ogólnej definicji zarządzania (= Planowanie + Organizowanie + Motywowanie + Kontrola), to Redmine sprawdza się w tym zakresie w minimum 50%.

  Generalnie jego przeznaczeniem jest kontrola (przepracowanego czasu, postępu w ticketach etc.).

  Dobrze wypada przy organizowaniu (przydzielanie ticketów, wykres Gantt’a), choć brak mu funkcji alokacji zasobów (chyba że jest jakaś wtyczka o której nie wiem).

  Można go używać jako listy „to do”, co jest również dosyć motywujące 😉

  Jedynie przy planowaniu ma wyraźne braki. Ale ja do tego używam map myśli (na poziomie strategii) i kalendarza Google (plan dnia).

 7. Poczytajcie sobie o Polarion -ie. Redmine i Mantis to dno i przeżytek, no chyba ze duza firma bankowa nie ma kasy 🙂 (@wypowedzi jwg). Polarion to jest all in one, czyli błędy, tworzenie prezentacji projektow (np import dokumentow doc do polariona), rozne statystyki i grafy, zarzadzanie projektem i jego czasem, łatwo polaczyc np z SVNem (np podajesz nr błedu przy commicie w message, to od razu dany bład jest alktualizowany w polarionie), no i wiele innych rzeczy z ktorymi nie mialem jeszcze sycznosci. Aha oczywiscie mozna wprowadzac zmiany do funkcjonalnosci polariona.

 8. Korzystałem z kilku tego typu narzędzi. Ponad rok czasu z Redmine. Uważam, że JIRA jednak przebija wszystko. Jeśli chodzi o darmowe pozycje, to do tej pory nie znalazłem niczego lepszego od Redmine

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.