Jak zdać egzamin i uzyskać tytuł Oracle Certified Professional, Java SE 5/SE 6 Programmer? Część 3

W tej części podzielę się z Wami linkami do ciekawych stron, z których można się wiele nauczyć i popracować z przykładowymi testami tworzonymi przez społeczność.

To oczywiście nie jest zbiór wszystkich możliwych stron. Na pewno istnieją jeszcze inne, do których po prostu nie dotarłem. Jeżeli macie jeszcze jakieś linki, którymi się warto podzielić – zapraszam – wpisujcie je w komentarzach.

Ja szczególnie polecam pierwszą część powyższych linków.

Co jeszcze jest ważne, to fakt, że te strony są redagowane przez pewne społeczności skupione wokół tych stron i wokół certyfikatu Oracle Certified Professional, Java SE 5/SE 6 Programmer, a nie przez centra certyfikujące. Dlatego czasem (w zależności od strony) traktujcie pewne pytania z dystancem. Nie raz zdarzyło mi się rozwiązywać test, w którym pytanie było co najmniej źle sformułowane, bądź też poprawna odpowiedź wg testów była błędna po sprawdzeniu w Eclipse i skompilowaniu. Jednym słowem używajcie waszego rozsądku i jeśli coś się Wam nie podoba, to sprawdźcie to w innych źródłach. W ten sposób unikniecie błędów.

——
Jeśli jesteś zainteresowany certyfikatem Oracle Certified Professional, Java SE 6 Programmer, to zapoznaj się z tym postem: Jak zdać egzamin i uzyskać tytuł Oracle Certified Professional, Java SE 5/SE 6 Programmer? Część 1.
A tutaj prezentuję doskonałą książkę do przygotowania się do egzaminu: Jak zdać egzamin i uzyskać tytuł Oracle Certified Professional, Java SE 5/SE 6 Programmer? Część 2

—————-

EDIT:

Oto linki do pozostałych wpisów dotyczących tej tematyki:

Jak zdać egzamin i uzyskać tytuł Oracle Certified Professional, Java SE 5/SE 6 Programmer? Część 4

Jak zdać egzamin i uzyskać tytuł Oracle Certified Professional, Java SE 5/SE 6 Programmer? Część 5

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.