Jak zdać egzamin i uzyskać tytuł Oracle Certified Professional, Java SE 5/SE 6 Programmer? Część 4

No dobrze, jesteście już przygotowani do egzaminu. Przerobiliście wiele testów, kod w Javie śni się Wam po nocach. Pora na egzamin. Tylko jak i gdzie go zdać? O tym w dzisiejszym poście.

Egzamin zdajemy w jednym z centrów egzaminacyjnych posiadających status autoryzowanego centrum egzaminacyjnego Prometric (APTC Authorized Prometric Testing Center).

Aby zapisać się na egzamin, mamy 2 możliwości:

  1. Należy wejść na stronę http://www.prometric.com/default.htm i dokonać rejestracji na wybrany przez nas egzamin. Podczas procesu rejestracji wybierzecie centrum egzaminacyjne, w którym chcecie zdać egzamin.
  2. Wybrać się do naszego ulubionego centrum egzaminacyjnego, powiedzieć że chcemy zdawać egzamin i oni już pomogą w załatwieniu wszelkich formalności.

Voucher na egzamin kosztuje $300. Zachęcam do zwrócenia uwagi na aktualne promocje na stronie Oracle. Dosyć często pojawiają się możliwości zakupu vouchera na egzamin, do którego dodają darmowe drugie podejście do egzaminu, w przypadku gdy w pierwszym terminie się go nie zda. Czyli (czego nikomu nie życzę) jak się komuś nie uda za 1 razem, to oszczędza dzięki temu $300.

Trzymam za Was kciuki. Powodzenia na egzaminach!

——
Jeśli jesteś zainteresowany certyfikatem Oracle Certified Professional, Java SE 6 Programmer, to zapoznaj się z tym postem: Jak zdać egzamin i uzyskać tytuł Oracle Certified Professional, Java SE 5/SE 6 Programmer? Część 1.
A tutaj prezentuję doskonałą książkę do przygotowania się do egzaminu: Jak zdać egzamin i uzyskać tytuł Oracle Certified Professional, Java SE 5/SE 6 Programmer? Część 2
W tym poście udostępniam przydatne linki do stron z testami:
Jak zdać egzamin i uzyskać tytuł Oracle Certified Professional, Java SE 5/SE 6 Programmer? Część 3

 

—————-

EDIT:

Oto linki do pozostałych wpisów dotyczących tej tematyki:

Jak zdać egzamin i uzyskać tytuł Oracle Certified Professional, Java SE 5/SE 6 Programmer? Część 5

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.