Darmowy Redmine? To możliwe. Oto darmowy hosting dla Redmine.

W dzisiejszych czasach dobre zarządzanie projektem to podstawa sukcesu. Ilość zagadnień z jakimi musi się zmierzyć Project Manager jest co najmniej przytłaczająca. Bardzo dobrym wsparciem dla osób zarządzających projektami (nie tylko, choć przede wszystkim informatycznymi) jest system Redmine.

Mniej więcej rok temu pisałem o systemie zarządzania projektem Redmine, chwaląc go m.in. za intuicyjną obsługę. Samodzielna instalacja Redmine’a wymaga sporej wiedzy, a dla większości ludzi, którzy nie zajmują się komputerami na co dzień, jest to zadanie bardzo trudne (wymaga instalacji serwera www, modułu do Ruby’ego, itd).

Z pomocą przychodzą firmy udostępniające możliwość korzystania z Redmine. Te firmy (a dokładnie ich systemy) odpowiadają za zainstalowanie dla nas Redmine’a i jego konfigurację. Użytkownikowi pozostaje jedynie się zarejestrować i zarządzać projektem z poziomu gotowego systemu Redmine.

Jak się pewnie domyślacie – większość z tych ofert jest płatne. Ceny są zróżnicowane od dostępnych usług (np limitowana ilość projektów, limitowane zasoby na systemie plików).

Istnieje jednak pewien projekt udostępniający instalację systemu Redmine całkowicie za darmo. Co ważne, można wykorzystać tego Redmine’a również do celów komercyjnych!!!

Oto projekt, który udostępnia nam darmowy hosting aplikacji Redmine (również dla celów komercyjnych).

Darmowy Hosting Redmine'a

Aby z niego skorzystać należy się jedynie zarejestrować, wypełniając poniższe dane:

Formularz rejestracyjny

A oto adres strony: https://www.hostedredmine.com/

3 myśli do „Darmowy Redmine? To możliwe. Oto darmowy hosting dla Redmine.”

  1. Jak ktoś chce utworzyć projekt NIEpubliczny i robić sobie regularny backup to zablokują konto i tyle w temacie, poza tym działa jak krew z nosa uruchomione na jakimś podrzędnym VPS’ie, strasznie zamula

    1. Dzięki za info. Może się innym przyda. Ruby sam w sobie nie jest demonem prędkości niestety, co wychodzi przy słabym hostingu 🙁

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.