RIP Steve Jobs [*]

Długo zastanawiałem się czy pisać o tym notkę i co w niej napisać. To dziwne i ujmujące, jak wiele ludzi na świecie smuci fakt śmierci osoby, której tak na prawdę nie poznali osobiście.

Apple Website

Dla mnie Steve Jobs był wzorem człowieka biznesu, był wizjonerem wyznaczającym trendy we współczesnej technologii, był człowiekiem, który niewyobrażalnie zmienił sposób w jaki korzystamy z najnowszych technologii. Począwszy na interfejsie graficznym pierwszych komputerów Apple, poprzez iMac’i, Mac OS X, iPody, MacBooki, iTunes, skończywszy na iOS, iPhone, iPad. I jak to mówią: „haters gonna hate”, ale niezaprzeczalnym jest fakt, że to Apple pod kierownictwem Steve’a Jobs’a wypromował współczesne smartfony i tablety. Reszta producentów pozostała jedynie naśladowcami.

Apple Website 2

Czy był on geniuszem? Myślę, że w pewnym sensie tak. A to dlatego, że każdy produkt Apple (po powrocie Jobs’a do firmy) okazał się suksesem i przyniósł firmie krociowe zyski. Aby tego dokonać, myślę, że nie wystarczy do tego samo szczęście i intuicja. Niesamowite jest to, że Apple nigdy nie robiło i nie robi badań rynku. Wszystkie produkty były robione tak, by sami twórcy byli z nich dumni i chcieli ich używać.

Ale jego życie nie zawsze było usłane różami. Zapewne większość zna już jego wystąpienie na Stanford i 3 historie z jego życia:

Dodatkowo, sami musicie przyznać, że nie o każdym biznesmenie pisze tyle mediów. Choć przedstawionych w tym artykule jest jedynie kilka przykładów. A na pewno nie o każdym pisze prezydent US:

„Stay hungry, stay foolish”

RIP Steven Paul Jobs [*]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.