Xcode Behaviors – bardzo użyteczne narzędzie

Różne rzeczy można powiedziec o IDE jakim jest Xcode. Pozytywne i negatywne. Mimo wielu zmian na lepsze, wciąż można by znaleźć wiele elementów tej aplikacji, które wymagają poprawki. Lecz nie o tym chciałem napisać. Dzisiaj kilka słów o możliwości konfiguracji zachowań Xcode, w zależności od pewnych zdarzeń, które nastąpią podczas developmentu aplikacji.

Na obrazku poniżej, można zobaczyć możliwą konfigurację „Zachowań” Xcode podczas takich zdarzeń, jak: rozpoczęcia kompilacji, wystąpienia błędów kompilacji, uruchomienia aplikacji w symulatorze, itp.

20120604-192330.jpg

Oprócz domyślnych zachowań, można zdefiniować swoje, uruchamiane skrótem z klawiatury. Możemy na przykład, wykorzystać to do zmiany widoczności paneli Xcode. W czasie edycji Storyboards potrzebujemy inny widok, niż w czasie edycji kodu aplikacji, a na czas uruchamiania aplikacji, potrzebujemy też co innego. Dostosowując Behaviours Xcode do swoich preferencji, zwiększamy swoją efektywność i nasza praca staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Po prostu, część aktywności za nas przejmuje oprogramowanie.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.