Darmowy hosting prywatnych repozytoriów GITa, wiki oraz trackera.

Tematem posta nie będzie wyższość GITa nad innymi, natomiast chciałem się podzielić z Wami informacją o darmowym hostingu repozytorium GITa lub Mercuriala, wiki oraz trackera. Co ważne, usługa jest też darmowa dla prywatnych repozytoriów (w przeciwieńswie do GitHuba).

Atlassian – znana firma, której produkty są wdrożone w niejednej firmie IT, udestępnia za darmo 2 bardzo użyteczne narzędzia:

  • SourceTree – świetny klient GITa – mógłbym spokojnie porównać go do kultowego Tower jeśli chodzi o zakres funkcjonalności. Nie jest może aż tak intuicyjny, ale na prawdę, jak na darmowe narzędzie, jest świetny.
  • BitBucket – wspomniany wyżej hosting  repozytirum GITa, wiki i trackera. Rejestrując się na stronie, zyskujemy możliwość do założenia tylu prywatnych repozytoriów, ile chcemy, mamy możliwość zaproszenia do 5 użytkowników do naszego zespołu. I to wszystko za darmo.

Jak na razie nie mam najmniejszych zastrzeżeń co do funkcjonowania BitBucket’a. Wszystko działa bardzo dobrze, obsługa jest intuicyjna. W parze z aplikacją SourceTree korzystanie z tego SCM jest po prostu łatwe i przyjemne.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.