Postgresapp.com – prosty sposób na PostgreSQL na Mac OS X.

Ostatnio natknąłem się na coś ciekawego dla Mac OS X. Osoby, które potrzebują uruchomić bazę PostgreSQL na swoim Macu i nie chcą instalować „rożnych dziwnych rzeczy” powstała aplikacja Postgres.app – baza danych w jednej aplikacji, bez nadmiernej integracji z Mac OS X.

Postgres.app

Aby stać się szczęśliwym posiadaczem takiej aplikacji, należy wejść na stronę Postgres.app a następnie ściągnąć i przekopiować do katalogu aplikacji program Postgres.app. Oto cały sposób. Tylko tyle i aż tyle.

Po uruchomieniu, do paska nawigacji trafia ikona słonia, która umożliwia skorzystanie z opcji aplikacji.

Screenshot 2014-03-17 21.40.21

A co w środku? Pełny pakiet. Aktualnie  jest to:

Sam żałuję, że o tej aplikacji dowiedziałem się dopiero niedawno i na dodatek przez przypadek. Super sprawa. Nie trzeba zaśmiecać aktualnej konfiguracji swojego systemu a jednocześnie można cieszyć się z dobrze działającego bardzo dobrego systemu zarządzania bazą danych. Oby więcej takich pomysłów i projektów.

Jeszcze jedna mała wskazówka, dla użytkowników Mavericks’a: aby zmusić PHP do współpracy z modułem PDO i Postgresapp należy wykonać kroki opisane na tych 2 blogach (drugi uzupełnia pierwszy):

 


 

Aktualizacja 17.05.2015

Nie wiem jak aktualnie wygląda możliwość uruchomienia PG PDO w/w krokami.  Ale na pewno da się uruchomić PG PDO na Mac OS X 10.10 (Yosemite) poprzez kroki zawarte tutaj:

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.