Maestro – komponenty dla Zend Framework’a

Maestro jest zbiorem komponentów, które zbudowałem na potrzeby projektów realizowanych przy pomocy Zend Framework’a. Poniżej znajduje się tabelka z komponentami i ich krótką charakterystyką.

KomponentOpis
Maestro_Calendar (coming soon)Obiekt kalendarza, umożliwiającego wyświetlenie na stronie kalendarza miesięcznego, w którym można zaznaczyć informacje o wydarzeniach odbywających się w danym miesiącu.
Maestro_Rule_Engine (coming soon)Koncepcja prostego systemu regułowego do zastosowania w aplikacjach internetowych. Moduł jest w pełnu funkcjonalny – umożliwia edycję reguł w panelu administratora aplikacji. Dzięki zaledwie kilku linijkom Twoja aplikacja uzyska nowe możliwości.
Maestro_View_Datagrid (coming soon)Obiekt umożliwiający proste stworzenie ajaxowej kontrolki datagrid’a przy pomocy kilku linii kodu w PHP.
Maestro_View_Helper_Lightbox_GalleryHelper widoku do generowania galerii zdjęć przy pomocy biblioteki Lightbox

Stopniowo będę udostępniął kolejne elementy należącej do mojej biblioteki. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i komentarze, co i jak mogę ulepszyć.

Licencja

Wszystkie opublikowane na mojej stronie kody źródłowe biblioteki Maestro można wykorzystać w projektach niekomercyjnych i nie przynoszących jakiegokolwiek przychodu osobie, firmie, która taki komponent wykorzysta. Jeśli ktoś jest zainteresowany wykorzystaniem moich kodów w projektach komercyjnych – proszę o kontakt.

4 myśli do „Maestro – komponenty dla Zend Framework’a”

 1. No na pewno się przyda, szkoda ze tak mało komponentów w tym zbiorze komponentów 😉

  Brakuje trochę prostych, a przydatnych rzeczy, jak:
  – możliwość ściągania pliku na hasło
  – przykłady współpracy ZF z AJAX czy Jquery/ JS
  – przykłady w ZF na zaawansowane wyszukiwanie w bazie MySQL
  – przykład generowania PDF
  – komponent do obsługi plików XML
  – komponent do ściagania danych z innych witryn (np. kursy NBP, itp.)

  1. Część z tych komponentów jest rozwijana cały czas, ponieważ są potrzebne w projekcie do mojej pracy magisterskiej. Jak projekt zostanie ukończony to postaram się opisać stworzone komponenty. Dziękuję za komentarz – może kiedyś w wolnym czasie napisze kilka słów na tematy, które wspomniałeś. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.